Informace o čekatelském kurzu a přihlašování

Čekatelský kurz NABOSSO je skautská vzdělávací akce zaměřená na individuální přístup, praktické znalosti a dovednosti. Naším cílem je poskytnout skautské vzdělání tak, aby žádné výstupy kurzu nebyly zbytečné, a vždy se daly použít při praktické činnosti v oddílech. Lektorský tým je složen nejen ze zkušených skautských vedoucích, ale i z odborníků na personalistiku, pedagogiku, psychologii, management a další dovedností. Tento kurz probíhá vždy formou tří seminářů, jednoho projektu výpravy a závěrečného víkendu, a to každé jaro a podzim. Kurz slouží k nabytí znalostí pro působení ve vedení oddílu motivační a zábavnou formou.

Přihlášky:

Počet účastníků kurzu je zpravidla omezen na 60 osob v podzimním kurzu, nebo 25 osob v jarním kurzu. Přihlásit se lze pouze elektronicky pomocí skautIS, pokud přihlašování probíhá.

Postup přihlášení:

 1. Podej předběžnou přihlášku na čekatelský kurz pomocí propojeného účtu v skautIS (odkaz níže včetně zahájení) v době, kdy je přihlašování otevřeno. Návod jak založit a propojit účet najdeš zde.
 2. Předběžné přihlášky postupně roztřídíme dle času podání na závazně přijaté účastníky, náhradníky a nepřijaté. V případě, že tvůj skautIS účet nebude propojen, bude předběžná přihláška vyřazena.
 3. Nepřijatým přijde email o nepřijetí nejpozději 3 dny po ukončení přihlašování, přijatým přijdou informace o platbě a další pokyny, náhradníkům přijde vyrozumění, že čekají, jestli se uvolní místo.
 4. Pokud závazně přijatý účastník nesplní podmínky, bude odmítnut a na jeho místo nastupují náhradníci v pořadí dle přihlášení.
 5. Potvrzení od lékaře a vyjádření vedoucích zadávejte až když bude přihláška závazně přijata, jinak to může být zbytečná práce.

Čekatelský kurz podzim 2020

Termín kurzu:

Dle kalendáře akcí.

Cena kurzu:

350 Kč, v ceně je zahrnuto ubytování, strava, cestovné z Ostravy, studijní materiály a semináře. Kurz je dotován.

Podmínky kurzu

 • Minimální věk přihlášeného je 15 let v první den kurzu (první seminář - 26.10.2020).
 • Účastník musí být členem Junáka a mít složen skautský slib.
 • Do 7 dní musíš zaslat platbu dle pokynů, které ti přijdou jakmile se staneš závazně přihlášeným. Platbou potvrzuješ svou přihlášku a platba je nevratná!
 • Po přijetí platby máš 14 dní na nahrání potvrzení od lékaře do systému skautIS. Formulář tohoto potvrzení si můžeš stáhnout ve své přihlášce, akceptujeme také potvrzení na jiném formuláři s obdobným obsahem. Toto potvrzení nesmí být starší více než dva roky.
 • Čekatelskou zkoušku nelze složit, pokud se nebudeš účastnit víkendu v celém jeho rozsahu (tj. od pátku do neděle).
 • Pro udělení čekatelské kvalifikace je nutné odevzdat potvrzení o realizaci projektu výpravy.

On-line přihláška zde. Začátek přihlašování 14.9.2020 v 20:00.