Vůdcovský kurz

Forma vůdcovského kurzu 2021

Milí frekventanti vůdcovského kurzu 2021, současná doba je pro všechny náročná, ale máme několik dobrých zpráv. První je, že vůdcovský kurz bude, a proběhne celý ještě do letních prázdnin. Druhou dobrou zprávou je, že jsme rozhodli navýšit kapacitu kurzu na 40 osob, takže z náhradníků nabereme ještě 10 osob. Ještě dnes (8. 2. 2021) dostanou tuto dobrou zprávu emailem. Samozřejmě se kurzu dotkne řada změn, které jsou představeny níže a zároveň jsou také uvedeny v sekci kalendář akci.

  • Již nyní víme, že první víkend nebude možné uskutečnit v prezenční formě. Bude tedy v plném rozsahu nahrazen pěti odpoledními semináři. Účast na prvním semináři (čtvrtek 4. 3. 2021 od 18:00) je velmi důležitá a povinná, protože se zde bude vysvětlovat celý systém kurzu včetně zadání všech úkolů.
  • Už nyní je také jasné, že druhý (vzdělávací) víkend kurzu nemůže proběhnout v naplánovaném termínu, tedy v druhé polovině března. Proto byl posunut na původní termín posledního víkendu tj. 16. - 18. 4. 2021. Samozřejmě zatím nevíme, zda bude možné tento víkend uskutečnit. Pokud by do 26. 3. 2021 nebylo jisté, zda může tento víkend proběhnout, budeme muset i tento víkend nahradit pěti odpoledními semináři.
  • Závěrečný (zkouškový) víkend byl nově stanoven na 21. - 23. 5. 2021. Zde už opravdu doufáme, že se konečně potkáme osobně. Pokud by však opět do 30. 4. 2021 nebylo zcela jasné, že tento víkend může proběhnout, tak ho nahradíme třemi odpoledními online semináři a individuálním zkoušením přes elektronické prostředky.
  • Vzhledem k částečné či plné online formě kurzu budeme muset využití nástroj Google Classroom. K tomuto účelu si musíte zřídit speciální Google účet pomocí skautIS, který využijete pro vstup do této třídy. Je možné, že mnozí z vás ho již mají, ostatní si ho zřiďte nejpozději do 22. 2. 2021. Pomocí tohoto účtu budete pozváni do naší třídy "Nabosso 2021", kde budou online setkání, zadání i odevzdávání úkolů a další průběžné informace. Pokud nevíte jak na to, tak zde je nápověda. Po přihlášení z klasického účtu s koncovkou gmail.com bohužel nebudou přístupné všechna funkcionalita kvůli licenčním podmínkám. Je tedy opravdu nutné mít účet Google zřízený přes skautIS.
  • Pro účastníky, kteří nemají čekatelskou kvalifikaci, budou speciálně vytvořeny rozdílové doškolovací semináře. O těchto budete informováni separátně pouze ti, kterých se to týká.

Pevně věříme, že i přes tyto stižené podmínky si z kurzu odnesete mnoho znalostí, zkušeností a kontaktů.
Tým Nabosso

Aktuální situace - VK Nabosso 2021

Velice pečlivě sledujeme současnou situaci v kontextu našeho vůdcovského kurzu. Chtěli bychom všechny ujistit, že ať bude situace jakákoliv, tak vůdcovský kurz 2021 proběhne, a to nejpozději do konce června 2021. A to buď ideálně prezenčně v naplánovaných termínech, nebo posunutých termínech případně částečně či plně on-line. O tom jak proběhne první víkend kurzu, budeme informovat nejpozději do 12. 2. 2021 tj. 3 týdny před naplánovaným začátkem kurzu.